Hürriyet Bumerang

21 Kasım 2014 Cuma

Haftanın Güzellikleri

Eveeet bu hafta sondan ilke doğru gitsin bakalım fotoğraflar ve bugün okulda yediğim muzlu pudingle başlasın postum :D Bizim okulda Papaz diye bir restoran var ve yemeklerine ve tatlılarına tüm kampüs olarak bayılıyoruz. Okulun popüler mekanı diyebiliriz. Benim en favorim olan oreolu puding yerine bugün farklı bir şey deniyim dedim ve muzlu pudingini denedim. Zaten muz aşığı biri olarak bayıldım. İçinde bebe bisküvisi ezmesi olması da artı puan aldı benden ;)


Oreolu puding demişken onu da paylaşmadan geçemeyiz. (Her ne hikmetse okuldayken mideye götürmekten hiçbir seferinde fotoğrafını çekmemişim :D Ben de evde taklidini yaptığım oreolu pudingimi gösteririm :)


Arkadaşlarla yaptığımız mantı+fal gününde (kesinlikle tekrarlanacak) Arnavutköy'deki Bodrum Mantı'ya gittik. Ah o manzara ne güzeldi kesinlikle gidin ben fotoğrafını çekmeyi unutmuşum. Mantılarımızı yedik ardından o da ne, arası dondurmalı kağıt helva getirdiler, beni çocukluğuma götürdüler :D Bunu da severek yedik ve ardından kahve içip fal baktık. 


Yine okulla yaptığımız bi şehir turu gezimiz. Herkes soruyo bize bu nası bölüm sürekli geziyosunuz diye. Ee medya okumanın faydaları :) Yanlış bilmiyosam Eyüp'te bulunan Fener-Balat bölgesinin sokakları. Bildiğin tarih kokuyor. İkinci ve üçüncü fotoğraftaki kırmızı bina bi erkek öğrencilerin okuduğu okul ve şato gibi görkemli bi yapısı var. 
Ve o okulun manzarası... 


Ee yeter bu kadar kültür turu yine aç olan ruhumu doyurma çabalarıyla bi kahvaltı sabahımız :D Beşiktaş sahildeki Seyr-i Derya kafeyi öneririm çok çeşitli ve lezzetli kahvaltıları var. En sevdiğim şey ise her kahvaltı tabağında mutlaka meyve olması :)


Bir diğer önerimse Kadıköy'deki Kekik Cafe. Happy Moon's ile karşı karşıyalar ve ben hep Happy Moon's'u tercih ettiğim için bi türlü keşfedememiştim. Geçen hafta denedim ve beğendim. Hem ucuz, hem lezzetli, hem de doyurucu yemekler ;)


Sonunda Eataly'i de denedim ve makarnasına da pizzasına da bayıldımmm. 


Zorlu'daki bu şemsiye dekor ağacı çok hoşuma gitti. 


Ve Papaz'ın kıtır mantısı. Atıştırmalık olduğu için çok az getiriyolar ama çok lezzetli. 


Bilgi Üniversitesi'ne yolunuz düşerse gelin bi gün beraber oturalım, nasılsa kampüsümüz halka açık bi kampüs :)

4 yorum:

 1. oreo pudingin tarifini isteriz :)

  YanıtlaSil
 2. Ne kadar şanslısın,Zonguldakta yaşıyorum ve gidecek mekanlar,katılacak aktiviteler az,olsa bile anlamsız pahalı fiyatlara ortalamanın altında yerler var :(
  Sadece tatillerde İstanbuldayım,onda da önerdiğin mekanların bir kısmına ancak gidebiliyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Bunları bir de anneme söylesen ne güzel olur istanbulu sevmiyo elindekinin kıymetini hiç bilmiyo :D istanbul'da o kadar çok gidilcek yer var ki ben daha milyonda birine bile gitmemişimdir, o yüzden hiç üzülme ve istanbul'daki vaktini dolu dolu geçir :)

  YanıtlaSil